Usiłowali dokonać kradzieży katalizatora

Dzięki reakcji mieszkańca powiatu otwockiego i natychmiastowej interwencji policjantów oraz podjęciu przez nich pościgu za sprawcą, udaremniona została kradzież katalizatora z zaparkowanej przy jednej z ulic osobowej mazdy. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Ponadto funkcjonariusze ustalili i zatrzymali również 21-latka, który działając wspólnie i w porozumieniu z zatrzymanym usiłował dokonać przestępstwa. Teraz może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w związku z licznymi zgłoszeniami od dłuższego czasu kontrolują miejsca, gdzie może dochodzić do kradzieży katalizatorów. Straty, jakie ponoszą osoby poszkodowane w takich przypadkach często sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.

W zeszłym tygodniu w ręce policjantów z karczewskiego komisariatu i otwockich kryminalnych wpadł 19-latek. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak zgłoszenie o osobach próbujących wyciąć katalizator z zaparkowanej przy jednej z ulic na terenie gminy Kołbiel mazdy, otrzymał oficer dyżurny otwockiej jednostki.

Zgłaszający nadmienił, że kiedy dwaj mężczyźni zorientowali się, że ktoś ich obserwuje, rozbiegli się w różnych kierunkach. Policjanci natychmiast udali się na miejsce i szybko namierzyli samochód, którym poruszał się jeden ze sprawców. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna podjął próbę ucieczki, która po kilkunastu kilometrach skończyła się jego zatrzymaniem. 19-latek z powiatu wołomińskiego trafił do policyjnej celi.

Ponadto w toku podjętych czynności karczewscy śledczy ustalili drugiego podejrzanego. Okazał się nim 21-latek, mieszkaniec tego samego powiatu, co mężczyzna podejrzany o usiłowanie dokonania wspólnie i porozumieniu z nim kradzieży katalizatora samochodowego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie obydwóm mężczyznom zarzutów dotyczących usiłowania kradzieży. Kodeks karny za usiłowanie kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.