Jeep, Toyota i paser – efekt działań „Kobry”

Dwa samochody odzyskane i zatrzymany podejrzany o paserstwo. Tak kilka dni temu zadziałali policjanci grupy „Kobra”. Funkcjonariusze zabezpieczyli od 37-letniego mężczyzny toyotę wartą 80 tysięcy i jeepa o wartości 90 tysięcy złotych. Działania przeprowadzili wspólnie z biegłym mechanoskopem z Placówki Straży Granicznej w Terespolu. Oba samochody zostały skradzione kilka dni wcześniej, teraz będą mogły powrócić do swoich właścicieli. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty paserstwa.

Praca operacyjna policjantów z grupy „Kobra” znów przyniosła wymierne efekty. Szybka reakcja funkcjonariuszy, dokonane sprawdzenia i potwierdzenie pozyskanych informacji zaowocowały interwencją na jednej z posesji, gdzie jak się okazało, znajdowały się toyota za 80 tysięcy i warty 90 tysięcy złotych jeep, oba samochody skradzione dosłownie kilka dni wcześniej z Woli i Żoliborza. Czynności na miejscu wspierał biegły z zakresu mechanskopii z Placówki Straży Granicznej w Terespolu.

37-latek, który podawał się za aktualnego właściciela samochodów, został zatrzymany, a auta zabezpieczone. Z czasem powróciły do swoich właścicieli. Od mężczyzny policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych ewentualnych kar 29 tysięcy złotych.

Zgromadzony przez śledczych z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową materiał dowodowy stał się podstawą do przedstawienia zatrzymanemu dwóch zarzutów paserstwa. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

nadkom. Joanna Węrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.