Usiłowali ukraść katalizator. Zostali zatrzymani

Legionowscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży katalizatora z opla. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kradzieże katalizatorów z pojazdów to od kilku miesięcy wyjątkowo dokuczliwy przestępczy proceder. W ciągu jednej nocy przestępcy potrafią zdemontować katalizatory z kilku lub nawet kilkunastu pojazdów. Najczęściej giną urządzenia z samochodów dostawczych, gdzie jeden katalizator jest wart od kilku do nawet 10 tys. zł. Pomimo tego, że przestępcy działają w miejscach odosobnionych, a kradzież zajmuje im zaledwie kilka minut, to policjanci mają na swoim koncie sukcesy w zatrzymywaniu przestępców na gorącym uczynku.

Legionowscy mundurowi otrzymali informacje, że dwie osoby prawdopodobnie właśnie kradną katalizator. Policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego, po ustaleniu rysopisów mężczyzn, zaczęli kontrolować pobliskie ulice. W niedługim czasie zauważyli dwie osoby, które na ich widok zaczęły uciekać. Szybko zostały schwytane. Po sprawdzeniu miejsca zdarzenia wyszło na jaw, że dwaj mężczyźni w wieku 18. i 27. lat próbowali dokonać kradzieży katalizatora z opla. Swojego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na interwencję policjantów.

Wyrazy uznania należą się osobie, która zaobserwowała całe zdarzenie i przekazała zgłoszenie policjantom. To właśnie dzięki tej informacji i dzięki szybkiej interwencji, mundurowi zatrzymali złodziejski duet na gorącym uczynku. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agata Halicka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.