Usłyszał zarzut za grożenie sochaczewiance

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec mieszkanki Sochaczewa. Prokurator na wniosek policji zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym. Podejrzany musi jednak mieć świadomość, że gdy złamie orzeczone środki, mogą one zostać zmienione na tymczasowe aresztowanie.

Policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Sochaczewa, że 29-letni mężczyzna kieruje wobec niej groźby karalne. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez kryminalnych. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, co wzbudziło u pokrzywdzonej uzasadnioną obawę spełnienia. Zarzuca mu się, że przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Na wniosek policji, prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Jeśli 29-latek zlekceważy orzeczone wobec niego środki wolnościowe, mogą one zostać zmienione na surowszy środek zapobiegawczy – tymczasowe aresztowanie.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.