Usłyszał zarzuty, bo nie płacił alimentów

Środki finansowe są potrzebne do zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych każdego człowieka. Niejednokrotnie w wyniku różnych zdarzeń losowych dochodzi do rozpadu rodzin, a co za tym idzie w konsekwencji pojawia się obowiązek alimentacyjny. Osoby, które go unikają muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnione przestępstwo, o czym przekonał się w ostatnim czasie 42-latek zatrzymany przez karczewskich policjantów.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku prowadzili dochodzenie przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, który uchylał się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego określonego wyrokiem sądu na rzecz swoich dzieci. W związku z tym, że na skutek powstałych zalęgłości naraził on swoje dzieci na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze niezwłocznie przesłuchali świadków oraz przeprowadzili postępowanie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił im na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów. Teraz 42-latek ze swojego postępowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci przypominają: przepisy mówią, że kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.