Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Podrobił stemple kontroli granicznej

Na warszawskim lotnisku Chopina do kontroli granicznej przed odlotem samolotu do Kutaisi zgłosił się 30-letni obywatel Gruzji. Cudzoziemiec do kontroli przedstawił swój oryginalny paszport wydany przez gruzińskie władze. Niestety funkcjonariusz dokonujący kontroli nie mógł mu zezwolić na kontynuowanie podróży.

W trakcie odprawy granicznej po wnikliwej analizie paszportu ujawniono w nim sfałszowane stemple kontroli granicznej sugerujące wjazd do Polski przez lotnicze przejście w Katowicach. W trakcie kontroli na drugiej linii potwierdzono, że w terminach wskazanych na stemplach Gruzin nie przekraczał granicy RP. Mężczyzna został zatrzymany, wszczęto wobec niego postępowanie przygotowawcze w sprawie usiłowania przekroczenia granicy państwowej RP na podstawie paszportu z zamieszczonymi w nim podrobionymi stemplami kontroli granicznej, które miały potwierdzić nieprawdę, co do długości pobytu na terytorium państw Schengen. Podejrzany nie przyznał się do stawianych zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa- Okęcie wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu bez określenia terminu dobrowolnego powrotu. Ponadto wystąpił do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy o wydanie postanowienia o umieszczeniu mężczyzny w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.