Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Usłyszeli po 8 zarzutów za kradzież kół

Kryminalni z Bielan ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież kół z zaparkowanych samochodów. 47-latek i 48-latek wpadli w ręce funkcjonariuszy tuż po tym, jak zdemontowali koła z samochodu zaparkowanego przy ulicy Przasnyskiej. Mężczyźni usłyszeli 8 zarzutów za kradzież kół. Właściciele wycenili straty na kwotę około 73 000 złotych. 47-latek odpowie jeszcze za kradzież pojazdu. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Bielan stale prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu, szczególnie związane z kradzieżą kół samochodowych. Ich ustalenia operacyjne doprowadziły do dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie dokonywali kradzieży kół na terenie Bielan i Żoliborza. Kilka dni temu, podczas działań zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży dwóch mężczyzn, którzy zdemontowali koła z zaparkowanej przy ulicy Przasnyskiej toyoty.

Mężczyźni, gdy tylko zorientowali się, że zostali zauważeni przez funkcjonariuszy, zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zastali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wewnątrz jednego z pojazdów, którymi poruszali się sprawcy, policjanci znaleźli 4 koła i narzędzia służące do demontowania ich z samochodów. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd wraz z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi z innego samochodu i odholowali na policyjny parking.

Dochodzeniowcy z Bielan ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, jakie na swoim koncie mają obaj mężczyźni. Zebrany materiał dowodowy wskazuje na to, że ten przestępczy proceder trwał już od października zeszłego roku i odbywał się na terenie obu dzielnic. 47-latek i 48-latek usłyszeli 8 zarzutów za kradzież kół o łącznej wartość około 73 000 złotych. Ponadto 47-latek, który będzie odpowiadał jako recydywista, usłyszał jeszcze zrzut kradzieży pojazdu. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.