Uwierzyła, że zarobi na kryptowalutach. Straciłą 9 tysięcy

Do płońskich policjantów zgłosiła się kobieta oszukana w związku z inwestycjami w kryptowaluty. 33-latka zamiast zarobić, straciła 9 tys. zł.

33-letnia mieszkanka gm. Sochocin w Internecie znalazła ofertę inwestycji w kryptowaluty. Zaciekawiona kliknęła ogłoszenie i została przekierowana do popularnego komunikatora. Za jego pomocą skontaktowała się z nią osobą podającą się za doradcę finansowego. Mężczyzna zaprezentował 33-latce kilka filmików, które pokazywały, jaka jest możliwość zarobku przy niewielkim wkładzie własnym. Przesłał również kobiecie zdjęcie swojego dokumentu tożsamości oraz licencji. Mieszkanka gm. Sochocin przekonana, że rozmawia z prawdziwym doradcą finansowym, za jego namową założyła konto na wskazanej przez niego stronie, gdzie miały się odbywać wszystkie transakcje. Kobieta dostawała w wiadomościach screeny kont innych inwestorów, którzy już mieli otrzymywać pieniądze. Utwierdzało ją to w przekonaniu, że faktycznie na inwestowaniu w kryptowaluty może bardzo dużo zarobić.

W sumie 33-latka dokonała opłat związanych z inwestowaniem na kwotę 9 tys. zł. Po ostatnim przelewie miała otrzymać zarobione pieniądze, ale kontakt z doradcą finansowym się urwał.

Przypominamy, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy – szczególnie w kryptowaluty.

By nie narazić się na straty, policjanci przestrzegają, by już przed pierwszym przelewem dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje i nie kierować się emocjami przy inwestowaniu własnych pieniędzy.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.