W odstępie kilkunastu minut policjanci zatrzymali dwóch kierujących na zakazie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy w ciągu zaledwie kilkunastu minut zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie powinni w ogóle wsiadać za kierownicę. Za niestosowanie się do orzeczenia sądu mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pułtuscy policjanci z ruchu drogowego każdego dnia prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu. Uświadamiają jak ważne jest stosowanie się do przepisów prawa, walczą z piratami drogowymi czy też eliminują nietrzeźwych kierujących.

W zaledwie kilkunastu minut funkcjonariusze z drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy popełnili przestępstwo. 28-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego i 20-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego kierowali pojazdami pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydanego przez pułtuski sąd.

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa będą odpowiadali przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.