Uzbierał 31 punktów karnych i stracił prawo jazdy

Policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali 16 marca br. kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 22 km/h. Podczas kontroli okazało się, iż mężczyzna przekroczył także liczbę punktów karnych.

16 marca br. w Ciechanowie na ul. Kasprzaka policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej pojazd kia, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 22 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że 47-letni mieszkaniec Warszawy nie powinien wsiąść za kierownicę auta, gdyż miał przekroczony limit punktów karnych. Policjanci ustalili, że tego samego dnia na terenie innego powiatu, mężczyzna został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości. W dodatku była to kara nałożona w drodze recydywy, gdyż 2 miesiące wcześniej kierowca popełnił to samo wykroczenie. W taki sposób 47-latek zebrał 31 punktów karnych.

Za przekroczenie prędkości o 22 km/h został ukarany mandatem w wysokości 300 zł oraz 5 punktami karnymi. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów. Teraz będzie on musiał poczynić stosowne kroki w celu odzyskania uprawnień.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.