VIII Gala Honorowego Krwiodawstwa oraz obchody Święta Niepodległości w Ciechanowie

7 grudnia br. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wziął udział w „VIII Gali Honorowego Krwiodawstwa połączonej z obchodami Święta Niepodległości”, która odbyła się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. W uroczystości wzięli udział również: Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Anna Żebrowska, Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża Jerzy Bisek oraz Starosta Powiatu Ciechanowskiego Jan Kaluszkiewicz. Organizatorem uroczystości był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie.

Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania gości oraz prelekcji okolicznościowej dotyczącej honorowego krwiodawstwa.
Chciałbym Państwu podziękować i pogratulować, że są osoby, które zauważyły, że zasługują Państwo na wyróżnienie. Ważne jest to, że jeżeli ktoś robi coś dla innych, to powinien zostać doceniony i zauważony. Dziękuję również za to, że działają Państwo na rzecz drugiego człowieka. Jest to postawa godna docenienia. Dzisiaj człowiek jest skoncentrowany na sobie i nie widzi potrzeb innych. Jeżeli taka postawa będzie utrwalana w społeczeństwie, to w przyszłości nie będzie ani Honorowych Dawców Krwi, ani ochotników Strażaków, ani innych osób, którzy bezinteresownie będą poświęcać się dla innych. Obecnie trwają intensywne prace nad produkcją sztucznej krwi. W tej chwili jest to niemożliwe, dlatego oddanie krwi jest tak istotne. Jest to jedyna metoda, żeby pomóc innym ludziom. Bez takich osób jak Państwo ratowanie drugiego człowieka nie będzie możliwe – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Uroczystość była szczególną okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla honorowych dawców krwi. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczył 8 odznaczeń państwowych w tym złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi. Łącznie wręczono 140 wyróżnień.

Propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz dzielenie się wiedzą w tym zakresie, przyczynia się do zwiększenia świadomości społecznej oraz znacznego powiększenia grona Honorowych Dawców Krwi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.