W długi weekend metro kursuje na skróconej trasie

Warszawskie metro na pierwszej linii, od 11 listopada od godziny 21.00 do 14 listopada, będzie kursowało na trasie Dworzec Gdański – Młociny. Zostaną uruchomione zastępcze linie tramwajowe i autobusowe.

Metro na krótszej trasie
Metro Warszawskie zaplanowało prace techniczne na pierwszej linii metra na odcinku między stacjami Kabaty a Dworzec Gdański. Pociągi będą kursowały pomiędzy Dworcem Gdańskim a Młocinami według niestandardowych rozkładów jazdy.

W czwartek, 11 listopada i niedzielę, 14 listopada w metrze będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy. W piątek, 12 listopada pociągi będą kurowały zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, ale ze zwiększoną częstotliwością w godzinach szczytów komunikacyjnych. W sobotę, 13 listopada pociągi będą jeździły według sobotniego rozkładu jazdy. W noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę nie będzie kursów nocnych.

Zastępcze tramwaje i autobusy
W dniach 12-14 listopada zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. Na tory wyjadą tramwaje linii uzupełniającej 71. Składy w godzinach szczytu będą podjeżdżały na przystanki co 4-5 min. Oto trasa:

71: METRO MARYMONT – J. Słowackiego – pl. T.W. Wilsona – A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

Ponadto w piątek, 12 listopada zmieni się trasa tramwajów linii 14:
14: BANACHA – … – Puławska – J. P. Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC,

Składy linii 17 będą miały dodatkowe kursy na trasie: Twardowska – PKP Służewiec. Tego dnia tramwaje linii 17 i 18 (w godzinach szczytów) będą podjeżdżały na przystanki częściej niż normalnie.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone w dniach 13-14 listopada. Zawieszone zostanie kursowanie linii 14, a składy linii 17 będą jeździły z większą częstotliwością do pętli Winnica.

Uruchomione zostaną także dwie autobusowe linie zastępcze ZM1 i Z-1. W czwartek 11 listopada autobusy ZM1 będą kursowały w godzinach 21.00-0.30 (co 5-10 minut), a od 12 do 14 listopada w godzinach 5.00-24.00 (co 3 minuty podczas szczytów komunikacyjnych w piątek, 12 listopada oraz co 4-5 min w sobotę i niedzielę).

ZM1: METRO KABATY – al. KEN – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – L. Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa – A. Mickiewicza – pl. T. W. Wilsona – J. Słowackiego – MARYMONT.

W noce z piątku na sobotę 12/13 listopada i z soboty na niedzielę 13/14 listopada, w godzinach nocnych kursów metra autobusy linii ZM1 pojadą całą trasą linii M1 (do stacji Metro Młociny):

ZM1: METRO KABATY – al. KEN – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – L. Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa – A. Mickiewicza – pl. T. W. Wilsona – J. Słowackiego – S. Żeromskiego – A. Sacharowa – J. Kasprowicza – METRO MŁOCINY.

Od piątku do niedzieli będą również kursowały autobusy linii Z-1. Na trasę wyjadą w okresach największego wykorzystania metra, czyli: w piątek 6.00-22.00, w sobotę 7.00-19.00 i w niedzielę – 9.00-19.00. Na przystanki podjadą z taką samą częstotliwością jak ZM1:

Z-1: METRO WILANOWSKA – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa – METRO RATUSZ-ARSENAŁ.

Wydłużone zostaną trasy linii podmiejskich. Autobusy linii 710, 724 i 742 będą dojeżdżały do Metra Wilanowska a nie do Kabat. Umożliwi to przesiadkę tramwajów linii 71.

Drugi etap prac modernizacyjnych zaplanowano na następny weekend. Od piątku 19 listopada od godziny 18.00 do niedzieli 21 listopada metro będzie kursowało pomiędzy Dworcem Gdańskim a Młocinami według standardowych rozkładów jazdy. W noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę nie będzie kursów nocnych.

W piątek, sobotę i niedzielę będą kursowały tramwaje linii 71; w sobotę i niedzielę składy linii 17 będą jeździły z większą częstotliwością do pętli Winnica, a kursowanie linii 14 zostanie zawieszone. Podobnie jak to było w pierwszym etapie prac, na trasy wyjadą autobusy linii zastępczej ZM1 (od godziny 17.30 w piątek 19 listopada) oraz Z-1. W godzinach nocnych kursów metra autobusy ZM1 będą jeździły wzdłuż całej trasy linii M1. Autobusy linii 710724 i 742 będą dojeżdżały do Metra Wilanowska a nie do Kabat

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.