W powiecie ciechanowskim w miniony weekend zatrzymano aż 10 nietrzeźwych kierowców

7 kierowców samochodów, 1 motorowerzysta i dwóch rowerzystów, wszyscy kierowali pod wpływem alkoholu, dodatkowo dwóch kierowców nie posiadało uprawnień, a jeden kierował wbrew zakazowi. W trzech przypadkach doszło do obywatelskiego ujęcia.

W sobotę rano, ciechanowscy policjanci zauważyli kierowcę renaulta, który poruszał się z niesprawnym oświetleniem. Podczas kontroli drogowej wyczuli od kierowcy alkohol, badanie wykazało ponad pół promila. W niedzielę na jednej ze stacji paliw świadkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę seata, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Gąsocinie policjanci zatrzymali kierowcę skody, 47-latek kierował pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Po południu na dk 60 doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego oplem, który miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Również ponad promil alkoholu w organizmie miał 42-letni kierowca forda, którego zatrzymał patrol ruchu drogowego ciechanowskiej policji na jednej z ulic w Ciechanowie. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po zgłoszeniu o swoich spostrzeżeniach przez innego uczestnika ruchu drogowego. 35-letni mężczyzna kierował samochodem pomimo braku uprawnień oraz z 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kolejne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy wpłynęło do dyżurnego ciechanowskiej policji, świadkowie widząc stan kierowcy citroena uniemożliwili mu odjazd z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 51-letniego mieszkańca Ciechanowa, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem, u którego badanie na zawartość alkoholu wykazało aż 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak sam przyznał wypił wcześniej 6 piw.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

nadkom. Jolanta Bym/ Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.