Tragiczny weekend na drogach garnizonu Mazowieckiego

Wrzesień przywitał nas zmianą pogody. Deszcz i wiatr pogorszyły warunki drogowe, a śliska jezdnia znacząco wydłuża drogę hamowania. Na drodze należy zachować ostrożność. W ubiegły weekend doszło do 4 tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

10 września br. w powiecie grójeckim doszło do dwóch tragicznych wypadków drogowych. Pierwszy zdarzył się około godz. 5:00 na drodze krajowej nr 7, na pasie w kierunku Krakowa w Józefowie. Policjanci ustalili, że kierująca peugeotem, 38-letnia mieszkanka powiatu koneckiego z nieustalonych przyczyn zjechała na prawy pas jezdni uderzając w koło ciągnika siodłowego. Na skutek wypadku kierująca poniosła śmierć na miejscu. Droga była zablokowana przez ponad 4 godziny. Policjanci zorganizowali objazdy.

O kolejnym wypadku w Bielanach na terenie gminy Błędów oficer dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o godz. 22:25. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący osobowym bmw z nieznanych przyczyn zjechał do rowu i dachował. Następnie doszło do zapalenia się pojazdu. Na skutek zderzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności obu powyższych zdarzeń pod nadzorem prokuratury wyjaśniają grójeccy policjanci.

Do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w niedziele około godz. 13:20 w powiecie wyszkowskim, gdzie w miejscowości Błochy, 63-letni kierujący smartem z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna wypadł z pojazdu i poniósł śmierć na miejscu.

Również w niedziele około godz. 20:35 w miejscowości Michalinowo w powiecie mławskim, na nieoświetlonym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym została potrącona piesza. 47-letnia mieszkanka pow. mławskiego nie posiadała elementów odblaskowych, poniosła śmierć na miejscu.

Policjanci przypominają, że prędkość należy dostosowywać nie tylko do obowiązujących przepisów, lecz także do własnych umiejętności, stanu drogi i pogody. Apelujemy do pieszych uczestników ruchu drogowego o stosowanie elementów odblaskowych, aby być widocznym na drodze.

nadkom. Agnieszka Wójcik/Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.