W sierpniu pątnicy pójdą na Jasną Górę

Jest już dostępny formularz zapisów na Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną, która w tym roku wyruszy pod hasłem „Idę do Ojca”. Pod koniec lipca rozpoczną się również zapisy na 313 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą.

WAPM

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę wyruszy 5 sierpnia z kościoła akademickiego św. Anny pod hasłem „Idę do Ojca”. – Chcemy odkrywać w Jezusie jedynego pośrednika, jedyną drogę do Ojca. Nasze życie jest pielgrzymką, dlatego ważne, żebyśmy wiedzieli dokąd idziemy, dokąd zmierzamy, a zmierzamy na spotkanie z Ojcem, który jest pełen miłości, pełen miłosierdzia i dlatego możemy na nowo odkrywać, ze jesteśmy dziećmi umiłowanego Ojca, który czeka na nas, wypatruje już z daleka, kiedy do niego wrócimy – mówi ks. Mateusz Gawarski, rektor kościoła akademickiego św. Anny oraz kierownik Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

Jak podkreśla, „celem pielgrzymki jest dojście na Jasną Górę i spotkanie z Maryją, aby jej powierzyć swoje intencje, ale ona zawsze czeka na nas w tym miejscu z Jezusem, wskazując na to, że Jezus jest naszą drogą, prawdą i życiem”. Zapisy na pielgrzymkę są przyjmowane od 1 lipca wyłącznie online poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej WAPM. >>link do formularza. Od 2 do 4 sierpnia w krużgankach kościoła akademickiego św. Anny będzie można odebrać pakiety pielgrzyma.

44. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę odbędzie się od 5 do 14 sierpnia.

313 WPP

W tym roku Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszy pod hasłem „Uświęć ich w prawdzie” 6 sierpnia z kościoła ojców paulinów na ul. Długiej.

„Uświęć ich w prawdzie” to prośba Jezusa za swoimi uczniami, skierowana do Boga Ojca, a wypowiedziana tuż przed Paschą. I aby wśród uczniów nie było wątpliwości, co do poprawnego zrozumienia intencji Nauczyciela z Nazaretu, Chrystus, zwracając się do swojego Ojca, mówi: Słowo twoje jest prawdą. W ten sposób wcielone słowo Boga pisze swoją ziemską autobiografię” – wyjaśnia o. Krzysztof Wendlik, kierownik 313. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej.

Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane najpierw online >>>przez stronę internetową<<< od 25 lipca do 2 sierpnia. Ponadto, zapisać się stacjonarnie będzie można w kościele paulinów: 3-4 sierpnia w godz. 13.00-20.00; 5 sierpnia w godz. 10.00 – 20.00; 6 sierpnia w godz. 5.00-6.00. Po rozpoczęciu pielgrzymki zapisy będą przyjmowane również na trasie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.