Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

W złości podpalił cudzy samochód, trafił na 3 miesiące do aresztu

Kilka dni temu w nocy policjanci z wydziału wywiadowczo – patrolowego na Targówku w wyniku penetracji zatrzymali mężczyznę, który najpierw wybił szybę w zaparkowanym samochodzie, a potem wrzucił do środka palący się materiał. Jak się okazało 32-letni mieszkaniec Targówka w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Policjanci doprowadzili mężczyznę na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, gdzie usłyszał on zarzut za zniszczenie cudzego mienia w zbiegu z dopuszczeniem się występku chuligańskiego. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 32-latka tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Kilka dni temu, w środku nocy policjanci z wydziału wywiadowczo – patrolowego komisariatu na Targówku zostali skierowani na ulicę Krasiczyńską, gdzie miało dojść do podpalenia samochodu.

Na miejscu strażacy kończyli dogaszanie srebrnej kia. Pojazd miał wybitą szybę od kierowcy. W środku ujawniono spalony kawałek materiału. Policjanci ustalili świadków, którzy zaobserwowali moment podpalenia i powiadomili służby. Jak wyjaśnili, najpierw zaniepokoił ich głośny huk dochodzący z parkingu, a potem zauważyli ubranego na ciemno mężczyznę, który wrzuca do pojazdu palący się materiał i odchodzi. Jeden ze świadków błyskawicznie znalazł się przy samochodzie i próbował ugasić ogień, który niszczył wnętrze auta.

Mężczyźni zapamiętali liczne tatuaże, które „zdobiły” twarz i ręce podpalacza. Policjanci natychmiast ruszyli na jego poszukiwania. W rejonie ul. Krasiczyńskiej zauważyli opisanego mężczyznę. Ten na ich widok próbował się oddalić. Policjanci udaremnili mu ucieczkę i zatrzymali go. Był to 32-letni mieszkaniec Targówka. Mężczyzna tłumaczył, że zniszczył samochód, bo był zły na swoją partnerkę. Mundurowi ustalili właściciela pojazdu, a następnie przewieźli zatrzymanego do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Tam sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 32-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna „wydmuchał” prawie 1,3 promila. Resztę nocy spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej i przesłuchali świadków tego zdarzenia. Biegły z zakresu pożarnictwa wykonał oględziny uszkodzonego pojazdu. W czwartek policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, gdzie usłyszał on zarzut za zniszczenie cudzego mienia w zbiegu z dopuszczeniem się występku chuligańskiego. Sąd uznał, że mężczyzna okazał rażące lekceważenie porządku prawnego i zdecydował o umieszczeniu go w areszcie tymczasowym na czas prowadzonego postępowania.

Za przestępstwo, którego się dopuścił, 32-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.