Warszawski „Meditrans” uzyskał 6 nowych ambulansów sanitarnych

Dzięki nowoczesnym ambulansom pacjenci warszawskiego pogotowia ratunkowego mogą liczyć na szybszą pomoc. Uroczyste przekazanie do użytku 6 nowych karetek dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” odbyło się na terenie Oddziału przy ul. Woronicza 19. W wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci samorządu województwa, m.in. członek zarządu Elżbieta Lanc.

To kolejny ważny dzień dla ratownictwa medycznego Warszawy i Mazowsza. Jestem przekonana, że te nowe, świetnie wyposażone ambulanse skutecznie pozwolą nieść szybką pomoc medyczną mieszkańcom w tym rejonie operacyjnym. Codzienna, ofiarna praca wszystkich pracowników, całego personelu „Meditrans”, szczególnie obecnie, w czasie groźnej i wciąż trwającej pandemii, jest najważniejsza. Za ten wysiłek i poświęcenie w imieniu zarządu i całego samorządu województwa serdecznie dziękuję dyrekcji, ratownikom i całej załodze – podkreśliła członek zarządu Mazowsza Elżbieta Lanc.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wiceprzewodniczący sejmiku Mazowsza Marcin Podsędek, radni województwa mazowieckiego Anna Brzezińska, Urszula Kierzkowska i Bartosz Wiśniakowski, wiceprezydent m.st. Warszawy Paweł Rabiej, a także gospodarz uroczystości, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie, dr Karol Bielski.

Karetki wyposażone są w najnowszej generacji sprzęt medyczny, jak: defibrylator transportowy, respirator transportowy, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, transporter i nosze transportowe oraz krzesełko kardiologiczne samojezdne. Zakupione zostały ze środków własnych WSPRiTS „Meditrans” za ponad 3,2 mln zł.

Nowe ambulanse pomogą w zapewnieniu szybkiej i profesjonalnej pomocy pacjentom, zastępując stare, wysłużone już karetki. Podniosą też komfort codziennej, ciężkiej pracy personelu zespołów ratownictwa medycznego – co jest tak ważne szczególnie obecnie, w okresie pandemii.

Ambulanse trafią do 6 miejsc wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego – oddziałów WSPRiTS „Meditrans”:
– Oddział Bielany Oś. Wrzeciono,
– Oddział Ursynów,
– Oddział Mokotów Oś. Stegny,
– Oddział Targówek – Oś. Podgrodzie,
– Oddział Konstancin Jeziorna,
– Oddział Mroków.

Dla warszawskiego pogotowia ratunkowego inwestowanie w nowoczesne karetki jest jednym z priorytetów – im szybszy czas dotarcia do pacjenta, tym większa szansa na udzielenie profesjonalnej pomocy. Dlatego już wkrótce zakupionych zostanie 10 kolejnych nowych ambulansów.

Obecnie WSPRiTS „Meditrans” SPZOZ dysponuje 74 ZRM, w tym 12 specjalistycznymi ZRM i 62 zespołami podstawowymi, które zlokalizowane są w 36 miejscach wyczekiwania. Liczba zatrudnionych pracowników wynosi 1500 osób. W ciągu doby realizowanych jest ponad 500 wyjazdów do wypadków i nagłych zachorowań.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.