Wąż na posesji w Przasnyszu

W środę (2.08) około godz. 11:20 doszło do nietypowego zgłoszenia. Właściciel poinformował, że na jego posesji przy ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Przasnyszu znajduje się wąż.

Po przybyciu zastępu z jednostki ratowniczo – gaśniczej, mężczyzna wskazał dokładne miejsce, gdzie znajdował się wąż. Początkowe działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych i powiadomieniu lekarza weterynarii o zaistniałym zdarzeniu. Strażacy wraz z weterynarzem umieścili gada w plastikowym wiadrze zabezpieczonym wiekiem z otworami wentylacyjnymi. Dalszą opieką nad zwierzęciem podjął weterynarz.

W wyniku współpracy ustalono, że nie jest to gad jadowity. Prawdopodobnie jest to wąż zbożowy, który nie występuje w Polsce. To gatunek, który żyje w południowo-wschodniej części USA, jednak ze względu na swoje często oryginalne ubarwienie jest popularnym zwierzęciem hodowlanym. Właściciela węża nie ustalono.

Opracował: kpt. Piotr Kuligowski, asp. Sekuna Rafał.
Zdjęcia: asp. Kamil Niski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.