poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Wezwał Policję, a okazało się, że kieruje po narkotykach

Wezwani na miejsce interwencji w Józefowie policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego bardzo szybko rozstrzygnęli, czy podejrzenia kierowcy, co do stanu trzeźwości pracowników wykonujących prace porządkowe, były prawdziwe. Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że nie można mieć do nich żadnych zastrzeżeń. Kierowca był również trzeźwy, jednak jego zachowanie mogło wskazywać na zażywanie środków odurzających.

Wezwani na miejsce interwencji w Józefowie policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego bardzo szybko rozstrzygnęli, czy podejrzenia kierowcy, co do stanu trzeźwości pracowników wykonujących prace porządkowe, były prawdziwe. Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że nie można mieć do nich żadnych zastrzeżeń. Kierowca był również trzeźwy, jednak jego zachowanie mogło wskazywać na zażywanie środków odurzających. Potwierdził to policyjny analizator śliny, który wykazał, że w organizmie 38-letniego mieszkańca powiatu otwockiego, znajdują się substancje wskazujące na marihuanę. Kierowca usłyszał już zarzut karny kierowania samochodem po narkotykach.

Policjantów z pionu prewencji komisariatu w Józefowie skierowano na jedną z miejskich ulic, gdzie wykonywane były przed drogowców prace porządkowe. Jadący tamtędy samochodem, 38-latek z powiatu otwockiego, zarzucał pracownikom, że mogą być po alkoholu. Zaczął się z nimi wykłócać. Na miejsce wezwano patrol Policji.

Policjanci testerami trzeźwości sprawdzili wszystkich tam pracujących, a także kierowcę. Wynik zerowy nie potwierdził zarzutów kierowanych do ekipy porządkującej. Kierowca, pomimo tego, że również był trzeźwy, to zachowywał się, tak jakby znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Mundurowi z drogówki sprawdzili DrugTest-em kierowcę. Analizator śliny wykazał, że podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne. Urządzenie wskazało bowiem, że kierowca ma w organizmie substancje świadczące o wcześniejszym zażyciu marihuany. Dla określenia dokładnej wartości środka odurzającego, kierowcy pobrano krew do badań.

Kierowca trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie na przesłuchanie, gdzie policjanci z zespołu kryminalnego komisariatu w Józefowie przedstawili mu zarzut karny kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających.

W przypadku popełnienia opisywanego przestępstwa drogowego, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.


Nasi partnerzy