Więcej domów nie „posprząta”

Kilku mieszkańców Milanówka przekonało się o tym, że nie zawsze można ufać obcym osobom. Kobieta sprzątająca ich domy została zatrzymana przez policjantów po kradzieży biżuterii. Okazało się, że po jej wizytach właściciele stracili rzeczy o łącznej wartości prawie 90 tysięcy złotych. Ponadto 49–latka była poszukiwana do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwo. Grodziscy policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami, które wpuszczamy do swojego domu i dobre zabezpieczanie mienia.

Nie takich efektów sprzątania spodziewali się mieszkańcy Milanówka, którzy zatrudnili do tych prac 49-latkę. Gdy w jednym z domów właściciele odkryli, że kobieta zabrała złoty łańcuszek, złożyli zawiadomienie o tym przestępstwie w miejscowym komisariacie. Podejrzana natychmiast trafiła do policyjnej celi.

W toku dalszych czynności milanowscy policjanci dokładnie ustalili, gdzie zatrzymana wykonywała podobne prace. Szybko okazało się, że od początku roku kobieta sprzątała w czterech domach na tym terenie. Gdy właściciele sprawdzili miejsca przechowywania biżuterii i pieniędzy wyszło na jaw, że w każdym z nich zginęły rzeczy o łącznej wartości prawie 90 tysięcy złotych.

Wykonane przez policjantów czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanej 49-latce zarzutów dokonania pięciu kradzieży. Ponadto po sprawdzeniu jej danych okazało się, że jest poszukiwana przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem. Kobieta trafiła już do aresztu śledczego na 10 miesięcy, a sąd zdecyduje o jej kolejnej odpowiedzialności za tegoroczne kradzieże w Milanówku.

Przypominamy wszystkim mieszkańcom powiatu o ostrożności i czujności w kontaktach z obcymi osobami, które wpuszczamy do swojego domu. Wartościowe rzeczy (pieniądze, biżuterię, pamiątki rodzinne, itp.) dobrze jest trzymać w bezpiecznych miejscach (bank, sejf), a w mieszkaniu dobrze zabezpieczyć. Warto też częściej sprawdzać miejsca ich przechowywania, aby mieć pewność, że nie giną po wizytach osób, które wykonują u nas jakieś prace.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.