WIOŚ kontroluje miejsce porzucenia odpadów w Garwolinie

Do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie Delegatura w Mińsku Mazowieckim została przekazana informacja, że na terenie posesji w Garwolinie uległy uszkodzeniu 4 pojemniki typu „mauzer” o pojemności 1000 l, oraz że nastąpił z nich wyciek nielegalne nagromadzonych niebezpiecznych odpadów.

Inspektorzy WIOŚ w Warszawie udali się do ww. miejscowości. Po przybyciu na miejsce WIOŚ w Warszawie stwierdził, że kilka mauzerów znajdujących się w dolnej warstwie odkształciło się. Konsekwencją tego stanu było ryzyko wycieku substancji z tych „mauzerów”. WIOŚ w Warszawie nie stwierdził wycieków, o których mowa była w zgłoszeniu.

Odkształcenia pojemników spowodowały, że ustawione na nich „mauzery” zaczęły się przechylać.

Obecny na miejscu przedstawiciel Urzędu Miasta Garwolin oświadczył, że urząd dostarczył puste pojemniki typu „mauzer” w celu przepompowania do nich substancji z ww. uszkodzonych pojemników tj. z tych, z których istniało ryzyku wycieku substancji niebezpiecznych. Funkcjonariusze PSP z Grupy Ratownictwa Chemicznego przepompowali zawartość sześciu pojemników. Dodatkowo, pojemniki z których przepompowano zawartość, zostały przesunięte na betonowe podłoże.

Podczas czynności dokonanych przez WIOŚ w Warszawie w 2021 r. ustalono, że na ww. posesji nielegalnie zgromadzonych jest 338 pojemników typu „mauzer” o pojemności 1000 l każdy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.