Wizyta komendanta głównego PSP na obozie harcerskim w Ostrowi Mazowieckiej

Gen. brygadier Andrzej Bartkowiak komendant główny PSP odwiedził obozowisko 14. Warszawskiego Szczepu Skautów Europy, które zlokalizowane jest w lesie na terenie powiatu ostrowskiego w województwie mazowieckim.

Podczas spotkania komendant główny PSP zapoznał się z organizacją obozowiska, planem dnia oraz zasadami bezpieczeństwa wdrażanymi w sytuacji wystąpienia ostrzeżeń pogodowych. Spotkanie zakończyło się okolicznościowym wpisem do kroniki szczepu oraz pamiątkowym zdjęciem.

Bezpieczeństwo na obozowiskach pod namiotami
Strażacy Państwowej Straży Pożarnej wykonują czynności kontrolne m. in. w związku z podpisanym przez komendanta głównego PSP, komendanta głównego Policji, dyrektora generalnego Lasów Państwowych oraz organizacjami harcerskimi „Protokołem uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami” z 19 czerwca 2019 roku.

W dokumencie uzgodnione zostały zasady i procedury postępowania obejmujące przygotowanie do obozowej akcji letniej oraz sytuacje zagrożenia życia i zdrowia. Opracowano w nim także wytyczne w zakresie organizacji wędrownych obozów harcerskich, a w szczególności informowanie służb przez kierownictwo obozu o miejscu wyruszenia, trasie obozu oraz przedziałach czasowych wyznaczonej do przebycia trasy.

Obecnie w całym kraju funkcjonuje 456 obozowisk, w których przebywa 31656 dzieci i młodzieży. Najwięcej obozowisk znajduje się na terenie woj. pomorskiego 87, warmińsko-mazurskiego 67 oraz zachodniopomorskiego 47.

Opracowanie i zdjęcia: Wydział Prasowy KG PSP

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.