Wizyta Komendanta Wojewódzkiego PSP w Makowie Mazowieckim

W piątek (3.12) miała miejsce wizytacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim oraz Posterunku JRG w Różanie przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Nowosielskiego.

Mazowiecki Komendant Wojewódzkiego PSP podczas spotkania ze strażakami pełniącymi tego dnia służbę, rozmawiał na temat warunków służby, a także podziękował im za zaangażowanie i profesjonalizm podczas akcji ratowniczo-gaśniczych oraz działań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Podczas spotkania MKW PSP przekazał strażakom myjkę wysokociśnieniową Karcher, która posłuży do zabezpieczenia i utrzymania reżimu sanitarnego używanego sprzętu oraz pojazdów, które biorą udział w działaniach związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Wizyta była okazją do zapoznania się z warunkami socjalno – bytowymi w Komendzie, w której oddano do użytku pomieszczenia Stanowiska Kierowania KP PSP w Makowie Mazowieckim oraz salę wypoczynku strażaków. W Posterunku JRG w Różanie zmodernizowano pomieszczenia socjalne oraz oddano do użytku nowe pomieszczenie ze specjalistyczną pralnicą oraz suszarką do odzieży specjalnej, która będzie używana przez strażaków PSP oraz OSP.

Nadbryg. Jarosław Nowosielski odwiedził jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsewie, przy której działa Orkiestra. Podczas rozmowy przedstawiono informacje na temat uchwalenia w dniu wczorajszym projektu ustawy o Ochotniczych Strażach. Podczas spotkania był także czas na chwilę rozmowy na temat spraw bieżących oraz podziękowania za pełnioną służbę.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Bartosz Kołodziejski – Wydział Operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Makowie Mazowieckim

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.