Wizyta podopiecznych i pracowników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Żurominie

Pracownicy i podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy Caritasu Diecezji Płockiej w Żurominie odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Celem spotkania było zapoznanie z charakterystyką pracy strażaka, wyposażeniem jakim na co dzień posługują się żuromińscy strażacy, przypomnienie zasad zgłaszania zdarzeń na numery alarmowe służb ratowniczych oraz zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia.

Zostały również omówione ogólne zasady bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z tlenkiem węgla i zaletami montowania w budynkach mieszkalnych czujek dymu i tlenku węgla, promując przy okazji kampanię społeczną Państwowej Straży Pożarnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania, na które strażacy udzielali odpowiedzi, aktywnie uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy, dzielili się również swoją wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas podobnych inicjatyw.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.