Z dzielnicowymi o odpowiedzialności prawnej nieletnich

Policjanci z Komisariatu II Policji w Radomiu oraz Posterunku Policji w Jastrzębi odwiedzili uczniów szkół podstawowych i rozmawiali z nimi m.in. o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

O odpowiedzialności prawnej nieletnich pamiętać powinni przede wszystkim uczniowie. Aby zwiększyć wiedzę w kwestii konsekwencji jakie mogą ponieść osoby nieletnie, policjanci regularnie odwiedzają szkoły i rozmawiają z uczniami. Podczas spotkań policjanci rozmawiają m.in. o cyberprzemocy i hejcie przestrzegając przy tym, że za czyny karalne popełnione za pośrednictwem sieci uczniowie mogą ponieść odpowiedzialność prawną przed sądem dla nieletnich. Funkcjonariusze omówili także kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowy.

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Radomiu asp. Radosław Bilski i st.sierż. Karol Petryka odwiedzili uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Radomiu. Natomiast dzielnicowi z Posterunku Policji w Jastrzębi st.asp. Piotr Wilewski oraz st.sierż. Tomasz Ulewiński spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębi.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.