Wizyta uczniów w Oddziale Zewnętrznym w Popowie

Na terenie Oddziału Zewnętrznego w Popowie odbyło się spotkanie funkcjonariuszy ze słuchaczami Policealnej Szkoły Cosinus III w Warszawie. Podczas spotkania słuchacze zostali zapoznani z możliwościami jakie daje zatrudnienie w Służbie Więziennej oraz oczekiwaniami i specyfiką pracy na stanowisku funkcjonariusza Służby Więziennej. Ponadto goście poznali podstawowe akty prawne regulujące odbywanie kary pozbawienia wolności.

Przybliżenie specyfiki służby oraz codziennych obowiązków funkcjonariuszy stanowi praktyczną formę zapoznania młodych ludzi z możliwościami jakie oferuje nowoczesna Służba Więzienna. Ideą towarzyszącą podejmowanym przez funkcjonariuszy SW przedsięwzięciom jest otwarta komunikacja zewnętrzna. Formacja informuje, motywuje i edukuje zarówno młodzież szkół średnich jak i wyższych. Inicjowanie działań promujących zatrudnienie w tej trudnej lecz ciekawej pracy najskuteczniej odbywa się poprzez przekazywanie wiedzy ustami i przykładem doświadczonych praktyków.

Tekst: por. Ewa Smolińska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.