Wizytacja obozów harcerskich w powiecie gostynińskim

Słoneczna pogoda, wakacje i towarzystwo rówieśników w otoczeniu lasu. Tak odpoczywają harcerze na obozach harcerskich na terenie powiatu gostynińskiego. W tej wakacyjnej atmosferze nie możemy zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, dlatego strażacy przypominają je podczas wizytacji w obozach harcerskich. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Gostyninie st. bryg. Mariuszem Ostrowskim i Oficerem Prasowym MKW PSP sekc. Katarzyną Urbanowską wizytował obozy harcerskie znajdujące się w powiecie gostynińskim. W odwiedzanych obozach nad Jeziorem Sumino przebywa aktualnie: w pierwszym blisko 40 harcerzy, zaś w drugim – 300 osób.

Obozowicze przywitali gości pozdrowieniem harcerskim, a następnie chórem wyrecytowali Prawo Harcerskie. Odśpiewano także Hymn Harcerski oraz podniesiono flagi na maszt. Podczas wizytacji odbyło się także wręczenie stopnia harcerskiego jednemu skautowi. Wizyty były również okazją do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych, w których poruszono zagadnienia związane z bezpiecznym przebywaniem nad wodą i postępowaniem podczas ewentualnych zagrożeń, mogących pojawić się w związku z powstaniem pożarów, niebezpiecznych wyładowań atmosferycznych, intensywnych opadów deszczu oraz silnych i porywistych podmuchów wiatru.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski przekazał harcerzom flagi państwowe oraz słodkie upominki.

Opracowanie i zdjęcia: sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.