Wjechał na tory w trakcie opuszczania szlabanów

Kierujący „gruszką” zignorował opuszczające się zapory i czerwone światło na przejeździe kolejowym w Piastowie. Został ukarany mandatem, który zgodnie z obowiązującymi od stycznia zmianami wynosi 2000 złotych.

Policjant z pruszkowskiej „drogówki” otrzymał zgłoszenie o kolizji na przejeździe kolejowym na ul. Warszawskiej w Piastowie. Na miejscu zastał kierującego pojazdem ciężarowym „gruszką”, który wjechał na tory kolejowe, w chwili kiedy szlaban zaczął się opuszczać, a sygnalizacja świetlna nadawała kolor czerwony. Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów kierujący pojazdem ciężarowym otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Kierowcom i pieszym przypominamy, że zarówno przejście jak też kontynuowanie jazdy pojazdem przez przejazd kolejowy jest zabronione w chwili rozpoczęcia opuszczania zapór i nadawania czerwonego światła, a dozwolone dopiero po całkowitym otwarciu rogatek i po zakończeniu nadawania przez sygnalizator świetlny koloru czerwonego. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie – bez względu na to czy poruszamy się samochodem, rowerem czy też jesteśmy pieszymi.

kom. Karolina Kańka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.