Sierpceccy policjanci zlikwidowali trzy plantacje konopi

Zlikwidowane trzy uprawy konopi i zatrzymane trzy osoby – to wynik ostatnich działań kryminalnych z sierpeckiej komendy. Właściciele nielegalnych plantacji już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na trop nielegalnego procederu wpadli policjanci z sierpeckiej komendy, którzy od dłuższego czasu realizowali czynności operacyjne w sprawach trzech nielegalnych upraw konopi. W wyniku tych działań kryminalni zlikwidowali trzy plantacje marihuany na terenie powiatu sierpeckiego i żuromińskiego.

W zeszłym tygodniu na jednej z posesji na terenie gminy Szczutowo w przydomowej szklarni policjanci ujawnili kilka krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego, który usłyszał zarzut.

Następnie w miejscowości Mak (na terenie powiatu żuromińskiego) policjanci ujawnili kolejną plantacje marihuany. W miejscu zamieszkania 28-latka zabezpieczyli kilka krzewów konopi indyjskiej.

Na kolejną plantacje konopi natrafili sierpeccy kryminalni w budynku gospodarczym na terenie powiatu żuromińskiego. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście krzewów konopi w fazie wzrostu około 1 metra. Mężczyźnie bezpośrednio związanego z prowadzeniem plantacji przedstawiono zarzut. Prokurator wobec 32-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Teraz podejrzanych czekają sprawy w sądzie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.