Wjechali pomimo zakazu tonażowego

Kierowcy czterech ciężarówek zamiast korzystać z wyznaczonego objazdu, skracali drogę jadąc trasą objętą zakazem tonażowym. Za niedostosowanie się do zakazu obowiązującego na jednej z ulic w Bieżuniu, zostali ukarani mandatami przez funkcjonariuszy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W środę (6 kwietnia) na ul. Zamkowej w Bieżuniu, inspektorzy ITD wspólnie z patrolem Policji podjęli interwencje na wniosek mieszkańców oraz zarządcy drogi. Zatrzymali do kontroli cztery ciężarówki, które wjechały na drogę, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 ton (znak B-18). Kierujący nawet 40-tonowymi zestawami skracali sobie trasę z powodu zamknięcia pobliskiej drogi wojewódzkiej, gdzie trwa remont. Wybrali niedozwolony skrót zamiast wyznaczonego objazdu. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym inspektorzy ukarali trzech kierowców 500-złotowymi mandatami i dopisali do konta każdego z nich po 2 punkty karne. Jeden z kierujących odmówił przyjęcia mandatu, więc skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.