wtorek, 16 sierpnia 2022

Włamywacz – recydywista zatrzymany przez kryminalnych

Radia, anteny samochodowe, stal i wiele innych wartościowych rzeczy kradł, gdy tylko nadarzyła się do tego okazja. 32-latka zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Podejrzany wybijał szyby oraz uszkadzał zamki w zaparkowanych autach i kradł z ich wnętrza cenne przedmioty. Płocczaninowi grozi do 15 lat więzienia, gdyż czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy zatrzymali 32-latka. Operacyjni ustalili, że płocczanin jest autorem wielu kradzieży z włamaniem zarówno na terenie miasta jak i powiatu płockiego. Podejrzany kradł, gdy tylko nadarzała się do tego okazja. Wybijał szyby oraz uszkadzał zamki w zaparkowanych autach i kradł z ich wnętrza radia, anteny i inne wartościowe przedmioty. Kradł również złom stalowy na terenie gminy Stara Biała.

W wyniku zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie kilka zarzutów kradzieży z włamaniem, do których popełnienia podejrzany przyznał się. Ponadto 32-latek okazał się być recydywistą, gdyż w przeszłości za podobne przestępstwa spędził kilka lat w więzieniu. Teraz odpowie za kradzieże z włamaniem w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Autor: podkom. Marta Lewandowska


Zobacz również