Właściciel nakrył włamywacza

Policjanci z Chynowa zatrzymali 39-letniego mężczyznę chwilę po włamaniu się do budynku mieszkalnego. Włamywacza nakrył właściciel, który przyjechał na posesję i zastał go w budynku. Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W poniedziałek przed południem chynowscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów. Właściciel posesji poinformował o tym, że ktoś chodzi po jego posesji. Kiedy zajrzał przez okno do wnętrza budynku mieszkalnego zobaczył nieznanego mężczyznę plądrującego szafki. Wycofał się w bezpieczne miejsce i powiadomił o zaistniałej sytuacji Policję.

Mundurowi niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie zgłaszający wskazał mężczyznę, który wybiegł z posesji i uciekł osobowym bmw. Funkcjonariusze szybko zatrzymali włamywacza. Mężczyzna posiadał przy sobie skradzione przedmioty.

39-latek trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem. Za co grozi mu 10 lat więzienia.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.