Tymczasowy areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Policjanci z Warki zabezpieczyli krzewy konopi inne niż włókniste, ponad 1,5 kilograma marihuany oraz sprzęt służący do ich uprawy. Plantatorami nielegalnych roślin i jednocześnie wytwórcami narkotyków była para przebywająca w Chynowie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek, 19 października br. funkcjonariusze zaplanowali i przeprowadzili skuteczną realizację w trakcie której, w budynku mieszkalnym na poddaszu ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi oraz zatrzymali na gorącym uczynku 44-latka oraz jego 43-letnią partnerkę. W trakcie przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,5 kg marihuany, 19 krzewów oraz przyrządy służące do wytwarzania i przerobu środków odurzających. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Podejrzani usłyszeli po 3 zarzuty dotyczące uprawy wbrew przepisom konopi innych niż włókniste, posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania przyrządów służących do ich wytwarzania.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania miejscowy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Grójcu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd podzielił argumentację grójeckiego prokuratora i zastosował wobec pary środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.