Włożył kota do worka i kopał

O tym, że nie można bezkarnie znęcać się nad zwierzętami przekonał się 59-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna włożył do worka kota i zaczął go kopać. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Goworowa podejrzany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna został ustalony i nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Policjanci z ostrołęckiej komendy policji dużą wagę przykładają zarówno do ochrony ludzi, jak i zwierząt. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które nigdy nie powinny mieć styczności ze zwierzętami. Sytuacja, która miała miejsce na początku tego tygodnia tylko potwierdza te słowa. W miniony wtorek wieczorem policjanci z Goworowa otrzymali zgłoszenie od osób postronnych dotyczące znęcania się nad zwierzęciem. Świadkowie zdarzenia dodali, że idąc chodnikiem w Goworowie zauważyli, jak starszy mężczyzna włożył do worka kota i zaczął go kopać. Kotu na szczęście udało się oswobodzić.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję w tej sprawie, w ciągu zaledwie kilkunastu minut ustalili oni personalia oprawcy. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzuty dotyczącego znęcania się nad kotem, do którego się przyznał. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.