Dozór za kradzież zuchwałą

Operacyjni z wydziału mienia po raz kolejny pojawili się w mieszkaniu, gdzie przebywał znany im z wcześniejszych interwencji 21-latek. Mężczyzna, jak ustalili policjanci, dopuścił się kradzieży zuchwałej w tramwaju, łupem sprawcy padł telefon. Po zatrzymaniu w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe 21-latek usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem.

Do komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu w tramwaju. Pokrzywdzony został zaatakowany przez młodego mężczyznę i w efekcie utracił telefon. Na podstawie jego zeznań oraz zabezpieczonych przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu w sprawie dowodów, zostało wszczęte postępowanie dotyczące kradzieży zuchwałej. Operacyjni z wydziału mienia bardzo szybko wytypowali prawdopodobnego sprawcę tego przestępstwa. Był to znany im z wcześniejszych interwencji i zatrzymań 21-latek. Kilka dni temu funkcjonariusze pojawili się w mieszkaniu, w którym mężczyzna miał przebywać. Został zatrzymany. Policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury i tam został mu przedstawiony zarzut dokonania kradzieży szczególnie zuchwałej. Zdecydowano również o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.