wtorek, 26 października 2021

Wniosek o areszt dla 20-latka podejrzewanego o rozbój

Dzielnicowi z Konstancina-Jeziorny ustalili i zatrzymali sprawcę wczorajszego rozboju na targowisku miejskim. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy jeszcze dziś zostanie złożony do prokuratury wraz z wnioskiem o zastosowanie wobec 20-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych na targowisku miejskim w Konstancinie-Jeziornie doszło do rozboju. Podczas zakupów 47-letni mężczyzna został zaatakowany przez innego mężczyznę. Sprawca wyrwał mu z rąk plik pieniędzy. Poszkodowany próbował temu zapobiec. Wówczas został on kilkukrotnie uderzony przez sprawcę, który po chwili zbiegł. Poszkodowany stracił niemal 700 złotych.

Dzielnicowi z tutejszego komisariatu szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tego rozboju. Jeszcze przed godziną 20.00 został on zatrzymany. Okazało się, że 20-latek przed kilkoma dniami opuścił jeden z zakładów karnych. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy.

Jeszcze dziś zebrany w tej sprawie materiał dowodowy wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu zostanie skierowany do prokuratora. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

nadkom. Jarosław Sawicki


Nasi partnerzy