Wniosek o areszt dla 20-latka podejrzewanego o rozbój

Dzielnicowi z Konstancina-Jeziorny ustalili i zatrzymali sprawcę wczorajszego rozboju na targowisku miejskim. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy jeszcze dziś zostanie złożony do prokuratury wraz z wnioskiem o zastosowanie wobec 20-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych na targowisku miejskim w Konstancinie-Jeziornie doszło do rozboju. Podczas zakupów 47-letni mężczyzna został zaatakowany przez innego mężczyznę. Sprawca wyrwał mu z rąk plik pieniędzy. Poszkodowany próbował temu zapobiec. Wówczas został on kilkukrotnie uderzony przez sprawcę, który po chwili zbiegł. Poszkodowany stracił niemal 700 złotych.

Dzielnicowi z tutejszego komisariatu szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tego rozboju. Jeszcze przed godziną 20.00 został on zatrzymany. Okazało się, że 20-latek przed kilkoma dniami opuścił jeden z zakładów karnych. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy.

Jeszcze dziś zebrany w tej sprawie materiał dowodowy wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu zostanie skierowany do prokuratora. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

nadkom. Jarosław Sawicki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.