Wpadł z narkotyki i amunicją

Nawet 8 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez płońskich kryminalnych. W domu 45-latka funkcjonariusze znaleźli narkotyki, amunicję do broni palnej i proch strzelniczy. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Kryminalni z Płońska, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców pow.płońskiego może posiadać narkotyki. W czasie przeszukania w miejscu zamieszkania 45-latka w jednym z pokoi na łóżku funkcjonariusze znaleźli 2 torebki foliowe z białym proszkiem, a w szafce „stunówkę” z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany. Sam przyznał, że ujawnione przez kryminalnych substancje to amfetamina i marihuana.

W trakcie dalszych czynności w budynku gospodarczym należącym do 45-latka policjanci znaleźli amunicję różnego kalibru i rodzaju do broni palnej oraz proch strzelniczy. Dodatkowo ich uwagę zwróciło metalowe pudełko zamknięte na dwie kłódki, którego zatrzymany nie chciał otworzyć. Okazało się, że wewnątrz znajdowało się kolejne kilkanaście torebek z zapięciem strunowym z suszem roślinnym, krystaliczną substancją i białym proszkiem. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezioną amunicję i narkotyki.

Zatrzymany mieszkaniec pow. płońskiego trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony do płońskiej prokuratury. Usłyszał zarzuty związane z posiadaniem środków odurzających i substancji psychotropowych, a także posiadaniem bez wymaganego pozwolenia amunicji do broni palnej. Grozi mu nawet 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.