Pijany spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci z Makowa Mazowieckiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniony weekend na tzw. „tysiąclatce”. Kierujący jaguarem wykonał nieprawidłowo manewr wyprzedzania i zderzył się z daewoo. Kierowca jaguara uciekł z miejsca pozostawiając pasażera. Kierowca i pasażer daewoo trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło 30 lipca o godz. 14 na drodze powiatowej tzw. „tysiąclatce”. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem marki Jaguar wykonał nieprawidłowo manewr wyprzedzania uderzając w lewy bok daewoo. W wyniku czego 54 – letnia kierująca daewoo zjechała do przydrożnego rowu wywracając auto na bok. Kierujący jaguarem stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu. Kierowca jaguara uciekł z miejsca wypadku pozostawiając w aucie nietrzeźwego 32 – letniego pasażera. Kierująca i 42 – letni pasażer daewoo z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Kierująca tico była trzeźwa.

Policjanci makowskiej policji ustalili tożsamość kierującego i udali się do jego miejsca zamieszkania. Mieli podejrzenie, że mężczyzna może ukrywać się w domu. Mundurowi zatrzymali 42 – letniego mieszkańca pow. makowskiego. Przyznał, że się do kierowania autem i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Tłumaczył, że był w szoku. Został on przewieziony do komendy, gdzie policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 42-latek wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę po alkoholu i przewożąc pasażerów.

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Jeszcze surowiej traktuje się nietrzeźwych sprawców wypadków, którym grozić może nawet 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Monika Winnik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.