Wpadł z nielegalnymi papierosami i chciał wręczyć łapówkę

Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali 58-letniego obywatela Ukrainy w pobliżu bazaru Wolumen. Mężczyzna, który posiadał przy sobie 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, zaproponował funkcjonariuszom 150 złotych łapówki, w zamian za odstąpienie od interwencji. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją bielańskiej komendy ustalili mężczyznę, który sprzedaje papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze rozpoczęli więc obserwację okolic bazarów na terenie dzielnicy. W pobliżu bazaru Wolumen zauważyli mężczyznę posiadającego torby z wyrobami tytoniowymi. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli w trakcie której ujawnili 260 paczek nielegalnych papierosów. 58-letni obywatel Ukrainy nie chcąc stracić trefnego towaru zaproponował policjantom 150 złotych w zamian za zaniechanie interwencji.

Funkcjonariusze zatrzymali 58-latka oraz zabezpieczyli nielegalny towar. Mężczyzna usłyszał zarzuty obietnicy udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym oraz nakłaniania do odstąpienia od czynności służbowych. Grozi mu za to kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.