wtorek, 28 września 2021

Wpadła na gorącym uczynku

Stołeczni wywiadowcy podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości kieszonkowej zatrzymali 58-letnią kobietę podejrzaną o kradzież kieszonkową. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie Pragi – Południe. Pokrzywdzona w wyniku zdarzenia utraciła portfel z dokumentami. Podejrzana usłyszała zarzut kradzieży. Za przestępstwo, którego się dopuściła grozi kara do 5 lat więzienia

Wszystko działo w jednej z placówek handlowych na Pradze – Południe. Stołeczni wywiadowcy zwrócili uwagę na kobietę, która chodziła od sklepu do sklepu rozglądając się, ale nie robiła żadnych zakupów. Stróże prawa podjęli obserwację kobiety, podejrzewając że może ona dokonywać kradzieży.

Po kilku minutach w jednym ze sklepów zauważyli jak 58-latka podeszła do starszej kobiety robiącej zakupy i wykorzystując jej nieuwagę dokonała kradzieży portfela z damskiej torebki, która leżała na wózku sklepowym. Wywiadowcy zatrzymali podejrzaną i ujawnili przy niej skradziony portfel. Poszkodowana nawet nie zorientowała się, że została okradziona, o wszystkim dowiedział się od policjantów.

58-latka trafiła do policyjnej celi, odzyskane dokumenty wraz z portfelem wróciły do pokrzywdzonej. Podejrzana usłyszała zarzut kradzieży. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Nasi partnerzy