wtorek, 30 listopada 2021

Wręczenie awansów oraz wyróżnień ratownikom medycznym PSP

Na terenie Ośrodka Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miał miejsce uroczysty apel z okazji wręczenia awansów i wyróżnień ratownikom medycznym Państwowej Straży Pożarnej pełniącym dyżury w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku nadbryg. Arkadiuszowi Przybyle zastępcy komendanta głównego PSP. Następnie miało miejsce uroczyste podniesienie flagi oraz odegranie hymnu państwowego. Wszystkich zebranych strażaków oraz gości przywitał nadbryg. Jarosław Nowosielski mazowiecki komendant wojewódzki PSP.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie awansów na wyższe stopnie oraz okolicznościowych wyróżnień i podziękowań za szczególny wkład w walkę z pandemią koronawirusa ponad 30 ratownikom medycznym Państwowej Straży Pożarnej, którzy pełnili dyżury w szpitalu tymczasowym na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie oraz w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Strażacy opiekowali się pacjentami chorymi na COVID-19. Zadaniem ratowników medyczny PSP było udzielaniem świadczeń zdrowotnych samodzielnie oraz pod nadzorem lekarza, w tym m. in. obsługa respiratora, podanie lekarstw lub podłączenie do kroplówki.

Decyzją komendanta głównego PSP awansowano siedmiu strażaków ratowników medycznych na wyższy stopień w korpusie aspirantów. Jednocześnie, nadbryg. Jarosław Nowosielski mazowiecki komendant wojewódzki PSP awansował pięciu strażaków ratowników medyczncyh na pierwszy stopień podoficerski oraz czterech strażaków awans na wyższe stopnie w korpusie podoficerskim.

W uroczystości brali udział:
– nadbryg. Arkadiusz Przybyła – zastępca komendanta głównego PSP,
– nadbryg. Jarosław Nowosielski – mazowiecki komendant wojewódzki PSP,
– dr. n. med. Zbigniew Król – zastępca dyrektora CSK MSWiA ds. klinicznych i naukowych,
– Alicja Jakubowska – naczelna pielęgniarka CSK MSWiA,
– kom. Sławomir Budkiewicz – Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny BOA Policji.

Opracowanie: bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie,
Zdjęcia: st. kpt. Radosław Kozicki – Ośrodek Szkolenia w Warszawie KW PSP w Warszawie.


Zobacz również