Wsiadł za kierownicę z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów i po alkoholu

Do 5 lat więzienia grozi nieodpowiedzialnemu 42-latkowi, którego zatrzymali policjanci z ciechanowskiej drogówki w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając prawie promil alkoholu w organizmie, a na konie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna ponownie odpowie przed sądem. Apelujemy o rozsądek na drodze. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu ! Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia!

Pomimo wielu apeli nadal nie brakuje kierowców, którzy decydują się na jazdę samochodem po spożyciu alkoholu. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26.12) policjanci zatrzymali do kontroli kierującego seatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 42-letniego ciechanowianina prawie promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie. Teraz 42-latek ponownie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy, widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom.

Kierowco – nigdy nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu ! Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia!

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.