Pracowity świąteczny czas

W tym roku okres świąteczny to były cztery dni wolne od pracy. Wolne, ale nie dla wszystkich. Tak samo jak każdego innego dnia pracowali funkcjonariusze Straży Granicznej w lotniczych przejściach granicznych.

Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonych podróży. Część osób przyjeżdża, inne zaś wyjeżdżają do swoich rodzin, aby być w tym czasie razem. Są też tacy, co wykorzystują ten czas, aby wyjechać na urlop i odpocząć od pracy. Bez względu na to, jaki jest ich cel podróży to opuszczających strefę Schengen czy też tych, co przyjeżdżają z poza strefy łączy jeden wspólny mianownik – spotkanie z funkcjonariuszem podczas odprawy granicznej.

Podczas czterech wolnych dni nasi funkcjonariusze odprawili łącznie 71 455 osób. Przy czym 33 017 osób wjechało do Polski a 38 438 wyjechało z Polski do krajów z poza strefy Schengen. Ogółem ruch graniczny podczas czterech świątecznych dni na lotniskach podlegających pod Nadwiślański Oddział Straży Granicznej to 258 646 osób.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.