Wsiedli za kierownicę po alkoholu

Trzeźwość blisko 720 kierowców autobusów, ciężarówek i samochodów dostawczych skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierujący busem towarowym „wydmuchał” 0,67 promila, a kierowca zestawu ciężarowego miał 0,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj zostali przekazani funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (24 października), na krajowej „dwójce” i „dziewiątce” oraz ekspresowej „siódemce” i „ósemce”, inspektorzy mazowieckiej ITD przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannych działań przebadali alkomatami przesiewowymi 716 kierowców autobusów, ciężarówek i pojazdów dostawczych. Dwóch kierowców ruszyło w trasę, choć nie powinni. Na ul. Żółkiewskiego w Radomiu patrol ITD udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy busa towarowego. Mężczyzna ten „wydmuchał” 0,32 mg/l (0,67 promila) alkoholu. W chwili zatrzymania przewoził ładunek z Radomia do jednej z miejscowości w pobliżu Warszawy. W stanie wskazującym na spożycie alkoholu był natomiast kierowca ciągnika siodłowego z naczepą typu „wanna”. Mężczyzna jechał bez ładunku i zatrzymany został do kontroli na ekspresowej „ósemce” koło Wyszkowa. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,17 mg/l (0,35 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj kierowcy zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.