sobota, 25 września 2021

Wsparcie dla strażaków z powiatu sokołowskiego

Nowoczesne umundurowanie bojowe, piła spalinowa, czy nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy to sprzęt, który otrzymały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zyskały na to dofinansowanie z budżetu województwa. Powiat odwiedziła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Jednostki OSP Natolin, OSP Sabnie oraz OSP Sokołów Podlaski otrzymały umundurowanie bojowe: buty, kurtki, spodnie, rękawice i hełmy. Wsparcie było możliwe dzięki specjalnemu funduszowi przeciwcovidowemu, który został uruchomiony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wspieranie jednostek OSP to jedno z głównych założeń odpowiedniego i zrównoważonego rozwoju Mazowsza. Mam nadzieję, że nowe mundury będą dobrze służyły druhom z powiatu sokołowskiego – podkreślała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska, która przekazywała strażakom sprzęt w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Kosów Lacki z nowym pojazdem
Z kolei gminie Kosów Lacki przekazany został nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy, który trafił na wyposażenie tamtejszej jednostki OSP. Zakup tego pojazdu był możliwy dzięki samorządowemu programowi „Udzielenie pomocy finansowej miastom/gminom na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP”. Na ten cel z budżetu województwa przeznaczonych zostało 100 tys. złotych.


Nasi partnerzy