Wsparcie finansowe z WFOŚiGW dla jednostek OSP z terenu powiatu płońskiego

25 sierpnia w Komendzie Powiatowej PSP w Płońsku Prezes Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Pan Marek Ryszka podpisał umowy na dofinansowanie z jednostkami OSP z terenu powiatu płońskiego. Fundusz przekaże w formie dotacji łącznie 488 466 zł na realizację przez OSP 27 zadań związanych z zakupem nowoczesnego sprzętu, samochodów ratowniczo-gaśniczych, aktywowaniem młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz termomodernizację strażnic i instalację w nich odnawialnych źródeł energii.

Dotacje trafią do jednostek OSP: Dziektarzewo, Sarbiewo, Stare Radzikowo, Kucice, Dzierzążnia, Stara Wrona, Joniec, Latonice, Kownaty, Koziebrody, Unieck, Raciąż, Sochocin, Idzikowice, Smardzewo, Kroczewo, Radzymin, Kołoząb, Postróże, Zaborowo, Podmarszczyn.

W wydarzeniu uczestniczyli m. in.:
– nadbryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
– Pan Marek Ryszka – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
– Pan Krzysztof Wrzesiński – Wicestarosta Powiatu Płońskiego,
– Pan Artur Czapliński – Radny Sejmiku Mazowieckiego,
– Pan Jacek Sokołowski – Radca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,
– Pan Krzysztof Bieńkowski – Wiceprzewodniczący Konwentu Starostów Mazowieckich.

Zaproszeni goście złożyli druhom podziękowania za bezinteresowność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi i sumienną pracę na rzecz bezpieczeństwa.

Opracowanie i zdjęcia: st. bryg. Janusz Majewski – Komenda Powiatowa PSP w Płońsku, redagowała st. sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.