Policyjne działania z użyciem urządzenia ICAM

Po raz kolejny policjanci ciechanowskiej drogówki prowadzili działania z wykorzystaniem urządzenia monitorującego ICam. Za pomocą kamer nadzorowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W czwartek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu po raz kolejny prowadzili na terenie Ciechanowa działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, podczas których wykorzystywany był mobilny system monitoringu iCam.

Nadzorem objęto bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kamery monitorujące śledziły zachowania kierowców na przejściach dla pieszych w tych miejscach, gdzie często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i potraceń.

Niestety nadal nie wszyscy przestrzegają przepisów drogowych. Policyjne urządzenie rejestrowało popełniane wykroczenia, a mundurowi z ciechanowskiej policji, interweniowali wobec ich sprawców. Niestety nadal nie wszyscy przestrzegają przepisów drogowych. Policjanci ujawnili 11 wykroczeń, aż 10 popełnili kierowcy pojazdami, którzy głównie wyprzedzali na przejściu dla pieszych i nie ustępowali pierwszeństwa pieszym. W jednym przypadku rowerzysta przejechał rowerem przez przejście dla pieszych.

Przypominamy, że wykroczenia popełniane względem niechronionych uczestników ruchu drogowego są wysoko sankcjonowane, grzywna w drodze mandatu karnego wynosi 1500 złotych, dodatkowo na konto kierowcy wpływa aż 15 punktów karnych.

nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.