Wyciągnął rękę po datki na rzecz uchodźców

Policjanci z Wawra w przeciągu zaledwie godziny ustalili podejrzanego, dotarli do niego i odzyskali łup. 22-latek zabrał z marketu puszkę fundacji zbierającej datki dla uchodźców z Ukrainy. Operacyjni zabezpieczyli pieniądze, które mężczyzna miał już w swoim portfelu oraz porzuconą w śmietniku puszkę z zerwaną plombą. 22-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Kryminalni z Wawra błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie o zabranej z marketu puszcze z datkami zbieranymi przez fundację na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Na miejscu, w rozmowie z pracownikami sklepu, policjanci ustalili, że pewien mężczyzna zabrał puszkę stojącą przy kasie i uciekł. Funkcjonariusze uzyskali rysopis sprawcy zgromadzili wszystkie możliwe informacje i od razu podjęli działania.

Wykorzystali swoje bardzo dobre rozpoznanie w terenie i wiedzę operacyjną. Skontrolowali okoliczne miejsca, gdzie według ich typowania mógł znajdować się mężczyzna. W przeciągu zaledwie godziny dotarli do hostelu, w którym zauważyli odpowiadającego rysopisowi, chociaż już przebranego w inne ubrania mężczyznę. 22-latek w portfelu miał gotówkę różnych nominałach i sporo bonu, w pokoju funkcjonariusze zabezpieczyli odzież, w której był w sklepie, a w pobliskim śmietniku odnaleźli porzuconą puszkę na datki z zerwaną plombą. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Śledczy z komisariatu przy ulicy Mrówczej zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.