„Wydmuchał” blisko 3 promile!

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 31-latek, zatrzymany przez policjantów piaseczyńskiego referatu patrolowo-interwencyjnego. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a wkrótce stanie przed sądem. Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że nietrzeźwi kierujący stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też innych użytkowników drogi!

Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie na drodze, niejednokrotnie odbierając zdrowie i życie innym użytkownikom dróg. Niestety, pomimo licznych apeli o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu, w dalszym ciągu zdarzają się tacy, którzy za nic mają bezpieczeństwo własne i innych. Zatrzymani do kontroli usiłują przekonać policjantów, że było to „tylko jedno, no może dwa piwa…”. Czy w taki sam sposób będą chcieli wytłumaczyć rodzinie, że odebrali im kogoś bliskiego powodując wypadek? Na naszych drogach nie ma przyzwolenia na taki brak rozsądku i lekceważenie obowiązujących przepisów.

W sobotni wieczór funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na kierującego audi, który jechał ulicą Chyliczkowską w Piasecznie. Jego sposób poruszania się po drodze wyraźnie wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu.. i tak niestety było. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek ma w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu! Mężczyzna trafił do policyjnej celi w której spędził sobotnią noc. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd odholowali na parking depozytowy.

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w sprawie objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.