Wypadek na DW801 w Sobieniach Biskupich

26 października o godzinie 08:46 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 801, trasa Warszawa – Puławy w miejscowości Sobienie Biskupie. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Otwocku oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Sobienie – Jeziory oraz Dziecinów.

Przybyły na miejsce pierwszy zastęp z OSP Sobienie – Jeziory zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz przystąpił do udzielania pomocy dwóm osobom poszkodowanym.

Trwającej blisko cztery godziny akcji ratowniczej łącznie zaangażowanych było 20 strażaków z jednostek OSP Sobienie Jeziory, OSP Dziecinów i JRG Otwock wspieranych przez dwa naziemne zespoły ratownictwa medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z Policją. Poszkodowani w stanie przytomnym zostali przetransportowani przez zespół pogotowia ratunkowego i LPR do szpitala.
Na miejscu obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku bryg. Michał Gigoła oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Otwocku mł. bryg. Radosław Podgórski.

Tekst: mł. asp. Bartłomiej Baran.
Foto: bryg. Michał Gigoła.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.